Üyelik Sistemi ve Forum Rehberi

TV Yarışma Başvuruları Ailesi

TV Yarışma Başvuruları ailesi olarak hep beraber daha aktif olmak, yarışmalar, programlar ve diziler hakkında bilgileri daha çok paylaşabilmek için üyelik sistemini ve forum bölümünü hayata geçirdik.

TV Yarışma Başvuruları sitemize üye olarak kendi bireysel profilinizi oluşturabilir ve istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Ayrıca forum bölümünde her kanal ve program hakkında konu açabilir, açılan konulara cevap yazabilir, bilmediklerinizi sorarak veya okuyarak öğrenebilirsiniz.

Şimdi daha da detaya girerek yapabileceklerinizi birlikte görelim.

Üyelik Sistemi

Sitemizde kişiye özel üyelik sistemi ve profil bölümü bulunmaktadır. Üye olarak kendi özel profilinizi oluşturabilirsiniz. Oluşturduğunuz profil ile sitemizi her ziyaret ettiğinizde size özel alanlardan yararlanabileceksiniz.

Örnek Üye Profili

Üye Profili

Üye olduğunuzda karşınıza çıkacak olan üye profili sayfası sizin özel sayfanızdır. Bu profil sayfanızda profil görseliniz, kendinizi anlatan bilgileriniz, sosyal medya hesaplarınız, üye seviyeniz ve rozetiniz gibi bilgiler bulunmaktadır.

Her üyenin kendine ait tek bir kullanıcı adı ve profili mevcuttur. İrtibatta olduğunuz diğer üyeleri kullanıcı adlarından takip ederek inceleyebilirsiniz.

Hesap

Üst bölümde açıklanan üye profilinizde gözükecek tüm bilgileri Hesap bölümünden düzenleyebiliyorsunuz. Hesap bölümünde üyeliğiniz ve profiliniz ile ilgili bilgileri yazabilir, değiştirebilir veya silebilirsiniz.

Aktif olarak kullandığınız sosyal medya hesaplarınızı, mesleğinizi, forumda açtığınız konularda yazıların altında görünecek imzanızı bu bölümde belirtebiliyorsunuz.

Ayrıca sitede görüntülenen isminizi değiştirerek farklı bir rumuz yazabilirsiniz. Profil görseli veya şifre değiştirme işlemini de yine Hesap sayfanızdan yapabiliyorsunuz.

Aktivite ve Abonelikler

Aktivite bölümü sizin yaptığınız tüm aktivitelerin listelendiği alandır. Bu aktiviteler; açtığınız forum konuları, cevap verdiğiniz konular, beğendiğiniz ve abone olduğunuz konular, raporlamalar gibi eylemlerdir. Daha önce yaptığınız eylemlere bu alandan ulaşarak inceleyebilirsiniz.

Abonelikler bölümü ise ilgilendiğiniz ve abone olduğunuz forum konularının listelendiği alandır. Forumda ilgilendiğiniz ve takip ettiğiniz bir program veya yarışmanın konusuna abone olarak yeni cevaplardan ve gelişmelerden haberdar olabiliyorsunuz. Abone olduğunuz tüm konular bu bölümde belirtiliyor.

Üye Seviyeleri ve Rozetler

Her üyenin, aktivitelerine ve sitemizdeki faaliyetlerine göre bir tecrübe seviyesi ve bu seviyeyi temsil eden rozeti bulunmaktadır. Seviyeniz; forumda açtığınız konu sayısına, cevapladığınız konulara ve puan verdiğiniz yazılara göre belirlenmektedir.

Seviye Rozetleri

Forumda açtığınız her yeni konu, diğer konulara ve diğer üyelere verdiğiniz her cevap ve diğer aktiviteler size tecrübe puanı kazandırarak seviyenizi arttırmaktadır. Ne kadar çok konunuz var ise, ne kadar çok cevap yazarsanız ve bildiklerinizi paylaşırsanız o kadar yüksek seviyeniz oluyor.

Ayrıca tecrübe puanınız arttıkça seviyenizi temsil eden bir rozet elde ediyorsunuz ve bu rozet profil sayfanızda renkli bir ikon olarak görüntüleniyor. Seviyeniz arttıkça bir sonraki rozeti elde ediyorsunuz. Böylece diğer üyeler sizin seviyenizi ve sitedeki tecrübenizi görebiliyorlar. Sitedeki ve forumdaki itibar ve bilgi seviyeniz bu rozetler ile kolayca görülebiliyor.

Üye profilinize ve diğer alanlarınıza sitenin menüsündeki Profil bölümünün altından ulaşabilirsiniz.

Forum

Sitemizin forum bölümü, tüm üyelerin ve ziyaretçilerin istediği kanal ve program konusunda açılan konuları okuyarak bilgi sahibi olabilmesi, konulara cevap yazarak soru sorması veya soruları cevaplaması ve yeni bir konu açabilmesine imkan veren bir sistem olarak sunulmuştur. Geniş kategori ve başlık yapısı ile düzenli bir sistemde, aradığınız ve bilgi almak istediğiniz konuyu veya programı kolayca bulabileceksiniz.

TV Yarışma Başvuruları Forum

Forum Kategorileri

TV Yarışma Başvuruları Forum bölümümüz ana kategoriler ve alt kategorilerden oluşmaktadır. Ana kategoriler, TRT 1, Fox TV, TV 8, Kanal D, Show TV, Star TV gibi hepimizin bildiği en popüler TV kanalları olarak düzenlenmiştir. 

Her ana kategorinin yani diğer bir deyişle TV kanalının değişen sayılarda da alt kategorileri bulunmaktadır. Bu alt kategoriler de o kanalda yayınlanan yarışmalar, programlar ve dizilerden oluşmaktadır. Yeni kanallar, yarışmalar, programlar ve diziler ile kategori sistemimiz sürekli güncellenmektedir.

Alt kategorilerin, yani program, yarışma veya dizilerin içerisinde ise üyelerimizin oluşturduğu konular bulunmaktadır. Her üye istediği kanalda istediği programın bölümünde istediği konuyu forum kuralları dahilinde açabilmektedir.

Konu Açmak veya Konuya Abone Olmak

Site üyelerimizin forum bölümünde yapabileceği en yararlı özellik konu açmak veya konuya abone olmak diyebiliriz. Forumda istediğiniz kanaldaki istediğiniz bir program, yarışma veya dizi hakkında bir konu oluşturarak istediğiniz şeyi yazabilme imkanınız mevcuttur. Bu yazacağınız konu öğrenmek istediğiniz bir bilgi olabilir, bir yarışma veya program hakkındaki tecrübenizi paylaşmak olabilir veya çok merak edilen bir konuda bilgi sahibiyseniz bu bilgiyi paylaşmak için yazabilirsiniz. 

Yazdığınız konu ile ilgilenen diğer üyeler de sizin konunuza cevap yazarak katkıda bulunabilir veya soru sorabilirler. Böylece güzel ve aktif bir paylaşım ve bilgilenme ortamı oluşturmuş olacaksınız.

Diğer bir yararlı özellik ise açılan konulara abone olmak. Forumda açılan konuları okurken ilgilendiğiniz, devamını ve konuşulanları merak ettiğiniz bir konu olduğunda, konudaki abone olma seçeneği ile abone olarak, konuya yeni bir cevap yazıldığında veya bir gelişme olduğunda bildirim alabilirsiniz. Bu şekilde hiçbir bilgiyi ve gelişmeyi kaçırmadan detaylı takip edebileceksiniz.

Konulara Cevap Yazmak

Konu açmak dışında yapabileceğiniz hem yararlı hem de bilgi almak ve vermek adına önemli bir eylem de konulara cevap yazmak. Diğer üyelerimizin açtığı konuları okurken, bilgi sahibi olduğunuz, yorum yapmak istediğiniz veya hoşunuza gitmediyse görüşünüzü belirtmek istediğiniz konular olabilir. Bu konularda alt bölümde bulunan cevap yazma seçeneğini kullanarak, forum kurallarını ihlal etmeyecek şekilde istediğiniz cevabı yazabilirsiniz.

Cevap yazdığınız konuda, sizden sonra gelen cevaplardan haberdar olmak için yine konuya abone olma seçeneğini kullanabilirsiniz. Böylece cevap geldiğinde hızlıca görebilmek için bildirim alacaksınız.

Forum İstatistikleri

Forum bölümünün en alt tarafında forumun istatistik bilgilerini görebilirsiniz. Bu bölüm üyeler için oldukça faydalı bilgi ve işaretler içermektedir. Açılan konu sayısını, üye sayısını, son eklenen konuyu, en yeni üyeyi, kaç üyenin çevrimiçi olduğunu ve bunun gibi birçok bilgiyi buradan öğrenebilirsiniz.

Forum İstatistikleri

Ayrıca forumun genelinde ve konu detaylarında rastlayacağınız bir çok renkli ikonun ne anlama geldiği de bu bölümde belirtilmiştir. İkonların anlamlarına bu bölümden bakarak konunun durumunu ve türünü görebilirsiniz.

Forum bölümüne bu linke tıklayarak ulaşabilirsiniz. TV Yarışma Başvuruları Forum

Bize Sorun

Yukarıda üyelik sistemi ve forum hakkında işinize yarayacak ve rehberlik edecek genel kullanım bilgilerini aktardık. Bu bilgiler ile kolaylıkla ve keyifle üye profilinizi ve forum bölümünü kullanabilirsiniz. Yine de aklınıza takılan, çözemediğiniz ve bilgi almak istediğiniz konularda bize danışmaktan çekinmeyin.

Sitemizde linklerini bulabileceğiniz iletişim formu, WhatsApp grubu, sosyal medya hesaplarımız gibi birçok iletişim kurma seçeneği mevcuttur. Bu seçeneklerden dilediğinizi kullanarak bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Üyelik ve forum sistemini beğeneceğinizi umarız. Keyifli forumlar.