O Ses Türkiye Başvuru Formu ve Katılım Şartları

O Ses Türkiye Başvuru

Amerika’da ve İngiltere’de reyting rekorları kıran, ülkemizde de aynı şekilde çeşitli başarılara doğru yol alan O Ses Türkiye başvuru işlemi nasıl gerçekleşiyor? Katılım şartları nelerdir? Hep birlikte öğrenelim.

O Ses Türkiye Başvuru TV8

26 Nisan 2011 tarihinde ekranlara yep yeni bir program giriş yaptı. The Voice! John de Mol kuruculuğunda günümüze kadar gelmiş efsane programın yaratıcısı oldukça iyi bir iş çıkarmış gibi duruyor. O Ses Türkiye yarışması ise ülkemiz de ilk olarak 10 ekim 2011 yılında yani Amerika ile aynı sene Türkiye’de Show TV’de yer almıştı.

Daha sonra Show TV’den Star TV’ye aktarılan (2012-2013 Sezonu) ve ardından Acun Ilıcalı tarafından alınan TV 8‘e transferi gerçekleşti. O Ses Türkiye şu anda hala TV8 üzerinden yayın hayatına devam etmektedir. Reality yarışma grubuna giren yarışmamızın jürileri Murat Boz, Hadise, Beyazıt Öztürk ve Seda Sayan olarak belirlendi. Yine Acun Ilıcalı tarafından sunulan yarışmamızın başvuruları adaylar için açık.

O Ses Türkiye Yarışma Formatı

Ses kategorisinde müzik alanında gerçekleşen programda yarışmacıların amacı; seslerini tanıttığı 4 jüri içinden en az birini döndürmeyi amaçladığı ve sonunda finale kalarak büyük ödülü kazanmak. Dolayısı ile ilk turlarda çok kötü olmasa da orta halli performanslarını sergileyip en azından bir jüriye sesini ve söyleyiş tarzını beğendirerek döndürdükten sonra asıl performanslarını birebir düello ve ikili düelloya saklamaları önerilir.

Müzik öğretmenliği okuyan insanlardan, mühendislere, esnaflardan eski toprak yaşlı insanlara kadar bir çok yarışmacı adayının katıldığı O Ses Türkiye yeni sezonunda da nefesleri kesmeye hazırlanıyor. Müzik eğitimi alıyorsanız ya da müziğe yatkınlığınız olduğunu düşünüyorsanız hayallerinize giden bu yolda O Ses Türkiye başvuru aşamasına geçmeniz sizin için iyi bir seçenek.

O Ses Türkiye Yarışma Kuralları

Yarışmamızın kuralları arasında katı kurallar yok. 18 yaşınızdan büyükseniz tek başınıza, küçükseniz ise aileniz ile başvuru yapabiliyorsunuz. Tamamen çıplak sesinizi seyircilere, jüriye ve televizyonun başındakilere sunacağınız O Ses Türkiye‘de kendinizi hazır hissetmelisiniz.

Sizden istenilen bir fotoğraf veya video ile sizin hakkınızda sorulan sorulara doğru yanıt vermeniz durumunda başvurunuz gerçekleşiyor. Yarışmacı adayı şarkısını seslendirirken jüriler arkaları dönük olduğundan kesinlikle yarışmacı adayını görmezler. Dinledikleri sesi beğendikleri takdirde masalarında bulunan butona basmak suretiyle bulundukları platformu döndürerek şarkıyı söyleyen adayı görebiliyorlar. Dolayısı ile jüriyi sadece ve sadece sesiniz ile etkileyebileceksiniz.

O Ses Türkiye Büyük Ödül

Bir çok insan şarkı söyleyerek para kazanmanın hayalini kurarken, bazıları ise gerçekten bu işi sevdiklerinden, hobinin ötesinde bir şey olduklarına inandıklarından ama maalesef hayat şartlarının onu belirli bir yere götürememesinden kaybediyor. Dolayısı ile O Ses Türkiye sizin için hayallerinizde ki o parayı, ihtişamı ve en önemlisi büyük ve saygın jüri üyeleri ile tanışma, onların engin tecrübelerinden faydalanma fırsatı sunuyor.

Siz de kendinize, sesinize ve hayallerinize inanıyorsanız bugün şu dakika O Ses Türkiye kayıt işleminizi gerçekleştirin. Finalinde büyük para ödülü olan O Ses Türkiye hemen hemen 7’den 70’e herkesin hayali.

O Ses Türkiye Başvuru Formu

Yarışmamızın başvuruları video veya fotoğraf başvuru olarak gerçekleşmektedir. Ardından mülakat için belirlenen yerlere gidip sesinizi ön elemeden geçirmeniz gerekmektedir. Seçmelerin 12.00-19.00 arasında gerçekleştiğini lütfen unutmayın. Formda yer alan sorular aşağıdaki gibidir ;

 • Adınız
 • Soyadınız
 • Doğum Tarihiniz
 • Yaşadığınız şehir
 • E posta adresiniz
 • Facebook hesabınız
 • Twitter hesabınız
 • Cinsiyetiniz

O Ses Türkiye Başvuru

Ayrıca daha çok ilgi alanlarınızın, hobilerinizin ve kişisel bilgilerinizin olduğu sorular yer almaktadır.

O Ses Türkiye başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz.

Siz de sesinize güveniyorsanız, kendinizi göstererek ödüle ulaşmak ve Türkiye’de tanınmak istiyorsanız mutlaka başvurunuzu yapın. Belki de o ses sizsinizdir. İyi şanslar.

Bu Sayfayı Arkadaşına Gönder:

34 yorum

 1. Başvuru yapıldıktan sonra onay gelmesini bekliyoruz onaylaninca mı ilgili yerlere gidicez yoksa onaylanmadan mı? Bir de onaylanıp onaylanmadigini nasıl bilebiliriz

 2. Başvuru formundaki eklememiz gereken kısa videoda şarkı söylemem mi gerekiyor yoksa sadece kendimi tanıtmam mı gerekiyor? Bir de ön elemeye katılmak için kaç gün önce haber veriliyor? Teşekkürler.

 3. Başvuru formunu doldurduktan sonra, tarihteki seçmelere katılmak için çağrılmayı mı bekliyoruz yoksa bize verilen başvuru numarasıyla kendimiz gidiyor muyuz direkt? Bu detay çok belirsiz.. gitmem gerekir mi bilemedim şimdi…

 4. Ben bi kaç defa başvuru yaptım ama cagirilmadim sahnede alıyorum sesime de güveniyorum ama ne yazıkki cagirilmadim neyse hayırlısı olsun yeni jüri üyeleri de çok güzel olmuş Basta Acun bey olmak üzere orda bulunan herkese saygılarımı sunuyorum ıyi çalışmalar..

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*