Kim Milyoner Olmak İster Başvuru Formu ve Katılım

Kim Milyoner Olmak İster Başvuru

Kim Milyoner Olmak İster, yayın hayatını ATV’de sürdürerek, yılların eskitemediği efsane bir yarışma olarak yepyeni bölümleri ile karşımızda. Peki Kim Milyoner Olmak İster başvuru nasıl yapılır? Programın koşulları, katılım şartları ve formatı nelerdir? Gelin birlikte bakalım.

Kim Milyoner Olmak İster Başvuru 2019 ATV

Eskilerden beri süregelen TV yarışmaları denince akla ilk gelen yarışmalardan biri olan Kim Milyoner Olmak İster 2019 yine capcanlı, yepyeni bölümleri ile karşımıza çıkıyor. 7’den 70’e tüm kitleye hitap eden yarışmamızın adayları da program kadar heyecan verici. Bazen Türkiye’nin en iyi üniversitelerinden çıkan öğrenciler bazen ise köylerde, yaylalarda hayatını sürdüren yerleşik hayattan bıkmış insanlar. Bu yarışmada herkesi yarışmacı adayı olarak görebilirsiniz!

ATV kanalında yayınlanan yarışmamızın sunuculuğunu çoğumuzun tanıdığı ünlü oyuncu Murat Yıldırım yapmaktadır. Ondan önce ise yine dev isimleri sunucu koltuğunda görmemiz mümkündü. Örneğin; Selçuk Yöntem, Kenan Işık ve niceleri. Peki yarışmamıza katılım kaç şekilde gerçekleşiyor? Jokerlerimiz neler, yarışma katılım şartları nelerdir? Tüm detaylar yazımızda yer almaktadır.

Kim Milyoner Olmak İster Kuralları

Programın kuralları ve işleyişi format bakımından oldukça kolaydır. Yılların eskitemediği ve popüleritesi her daim yüksek olan Kim Milyoner Olmak İster‘in kurallarını yine bir gözden geçirecek olursak, soru havuzu toplamda 12 adet sorudan oluşmaktadır. Bu sorulardan iki tanesi baraj sorusu olarak soruluyor. İlk baraj sorumuz 2. soruda karşımıza çıkıyor. Bir diğer baraj sorusu ise 7. sıradaki soru oluyor. İlk baraj sorumuzun parasal değeri 1000 TL, ikinci baraj sorumuzun parasal değeri ise 15.000 TL’dir.

Özetlemek gerekirse eğer yarışmacı adayı 1. soruya doğru yanıt verip 2. soruya yanlış yanıt verirse ilk barajı henüz geçemediği için para ödülü kazanamıyor. Ama baraj sorusu olan 2. soruyu bilerek geçerse ve 7. soruya kadar herhangi bir soruda yanılıp yanlış cevap verse bile alacağı ödül tutarı 1000 TL oluyor. Eğer yarışmacı adayı birinci ve ikinci baraj sorularını geçerse kasasına 15.000 TL’yi atmayı garantilemiş oluyor. Yani 7. sorudan sonra herhangi bir soruya yanlış cevap vermesi durumunda kazanabileceği tutar 15.000 TL’dir.

Kim Milyoner Olmak İster Jokerleri

Programımızda toplamda 4 adet joker bulunmaktadır. Bunların da özel durumları bulunmaktadır. 3 adet joker sizlere başlangıçta veriliyor. Fakat bir tanesi 7. sorudaki ikinci barajı geçmeniz durumunda aktif oluyor ve bu jokerin adı ise “Çift Cevap Jokeri”. Bu çift cevap jokeri ile soruya iki farklı yanıt verebiliyorsunuz. Diğer jokerlerimiz ise yarı yarıya joker hakkı, telefon ile sorma joker hakkı ve seyirciye sorma joker hakkı olarak geçmektedir. Tüm joker haklarınızın detayları şu şekilde yer almaktadır;

 • Çift Cevap Hakkı Jokeri: Bu joker ile size sorulan soruya dilediğiniz iki şıkkı seçerek cevap verebilirsiniz. Birincisi yanlış çıksa dahi diğeri doğru çıktığı takdirde soruya doğru yanıt vermiş sayılırsınız.
 • Telefon ile Sorma Jokeri: Bu jokerde size sorulan soruyu, sizin önceden belirlediğiniz 3 kişiden birini seçip telefon ile arayarak sorabilirsiniz. Bu jokerde 3 farklı kişi belirleyebilme sebebi, sorulan soru ile alakalı bilgisi olabileceğini düşündüğünüz farklı alternatiflerinizin olabilmesi imkanıdır.
 • Yarı Yarıya Jokeri: Size yöneltilen sorunun cevabını bulmakta zorlanıyorsanız veya iki şık arasında kaldıysanız, yarı yarıya joker hakkınızı kullanıp yanlış olan 2 şıkkı eleyerek doğru bilme şansınızı arttırabilirsiniz.
 • Seyirciye Sorma Jokeri: Bu joker ile, size yöneltilen soruyu stüdyodaki seyircilere sorarak onlara tanımlanan cihaz sayesinde o an hangi şıkka % kaç oy kullandıklarını görebilir, diğer şıklardan daha fazla oy alan şıkkı seçerek soruyu yanıtlayabilirsiniz. Genelde seyircilerin doğru cevabı bilme oranı %90 ve üzeridir.

Kim Milyoner Olmak İster Ödülü

Yarışmamızın eskiden başlangıç ismi Kim 500 Bin Lira ister idi, yalnız gelişen ve büyüyen Türkiye’de artık yarışmamızın formatı da değişti. Kim Milyoner Olmak İster adı ile güncellenen yarışmamızın artık büyük ödülü tam 1.000.000 Türk Lirasıdır. Hemen hemen herkesin hayali olan bu 1.000.000 Türk Lirası 12 adet soruya doğru yanıt verebilecek herkese veriliyor. Siz de eğer kendi kültürel ve yapısal zekanıza güveniyorsanız mutlaka Kim Milyoner Olmak İster başvurusu yapın.

Kim Milyoner Olmak İster Whatsapp İle Başvuru

Kim Milyoner Olmak İster kayıt işlemi iki türlü gerçekleşmektedir. Birincisi başvuru formu ile, diğeri ise Whatsapp üzerinden. Whatsapp ile başvuru yapmanız için gereken ilk adım Kim Milyoner Olmak İster yarışmamıza niçin katılmak istiyorsunuz bunu videoya çekmeniz gerekiyor ve çekeceğiniz video en fazla 1 dakika olmalıdır. Videoda ayrıca kendinizi anlatan ufak bilgilere de yer vermeniz gerekmektedir. Örneğin; adınız, soyadınız, mesleğiniz, yaşınız, doğduğunuz ve yaşadığınız yer, hobileriniz vs. Videoyu göndereceğiniz resmi numara ise şöyle: 0553 043 43 43

Whatsapp ile başvuru yapmak nispeten başvuru formundan daha kısa ve daha hızlı sürdüğü için daha çok kullanılmaktadır. Sizin için uygunsa Whatsapp ile başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca bilmeniz gereken şey ise Whatsapp ile yapılan başvuruların başvuru formundan daha öncelikli olacağı gerçeğidir. Örnek vermek gerekirse başvuru formunda yer alan bir sürü bilgileri okumak, whatsapp ile gelen başvuru formundan daha uzun sürdüğünden sizin başvuru formundan yaptığınız başvurunun onaylanması Whatsapp ile yaptığınızdan daha geç okunacaktır. Böylece belki de size daha kısa süre içerisinde cevap verilebilecekken daha uzun sürede haberiniz olacaktır.

Kim Milyoner Olmak İster Başvuru

Kim Milyoner Olmak İster Başvuru Şartları

Başvuru formunu doldururken veya WhatsApp ile başvuru yaparken birkaç kere gözden geçirmeye dikkat edin. Aksi halde sizlere ulaşamazlar ve tekrar başvuru yapmak durumunda kalırsınız. Eğer “ben başvuru formunu tam olarak doldurdum ama hala aramıyorlar” diyorsanız %90 şartlarınız kabul edilmemiştir. Maalesef bu takdirde de Kim Milyoner Olmak İster‘de yarışmacı adayı olarak yarışamazsınız.

Kim Milyoner Olmak İster Başvuru Nasıl Yapılır?

Eğer o şanslı kişi sizseniz size verilecek bir mülakat numarası olacaktır. Sizinle iletişime geçip bu numara size iletilecektir. Sabah Gazetesinde her gün yayınlanan listede yer alan mülakat numaralarına sahip adaylar mülakata alınıyor. Sizin de eğer mülakat numaranız orada yer alıyorsa mutlaka iletişime geçip mülakata girip giremeyeceğinizi sorgulayın. Size geri dönüş yapılmadıysa veya bu uzun zaman aldıysa muhtemelen başvuru formunda bir bölümü atladınız yada eksik doldurdunuz demektir.

Mülakatta ise sizi jüri karşısına alıp birkaç soru soracaklar. Soruları başarılı bir şekilde geçtiğiniz takdirde gerçek yarışmaya katılmaya hak kazanacaksınız. Ayrıca mülakat referans numaranızı mutlaka muhafaza ediniz. Onu her zaman kullanacaksınız.

Kim Milyoner Olmak İster Başvuru

Kim Milyoner Olmak İster Başvuru Formu

Yarışmamızın whatsapp ile başvuru dışında bir diğer seçeneği başvuru formu doldurarak iletişime geçmek. Açılan formda ilgili sorulara cevap verip sizinle iletişime geçmelerini beklemeniz gerekiyor. Kim Milyoner Olmak İster başvuru formunda sorulan soruların bir kısmı şu şekildedir;

 • Fotoğrafınız
 • Ad
 • Soyad
 • TC Kimlik no
 • Yaşınız
 • Cinsiyetiniz
 • Doğduğunuz yer
 • Yaşadığınız yer
 • Ailenizin yaşadığı yer
 • Aslen nereli olduğunuz
 • İletişim bilgileri
 • Son mezun olduğunuz okul ve bölüm
 • Şuan okuduğunuz okul ve bölüm
 • Meslek durumu
 • Babanızın mesleği

Tüm sorulara doğru yanıt verdiğinizden mutlaka emin olunuz. Formu eksiksiz doldurduktan sonra göndererek başvurunuzu tamamlamış olursunuz. Başvurunuz incelendikten sonra size dönüş yapılacaktır.

Kim Milyoner Olmak İster başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz.

Kim Milyoner Olmak İster Başvuru Sonuçları

Kim Milyoner Olmak İster mülakat aşamasında seçilen adayların mülakat numaraları Sabah gazetesinde yayınlanıyor. Sonuçlar gazete dışındaki tüm yayın organlarında resmi olarak yasaklanmış durumda. Kim Milyoner Olmak İster başvuru takip için başvuru sonrasında size verilen mülakat numarası ile her gün Sabah gazetesinde yayınlanan listeyi kontrol edebilirsiniz. Numaranız listede bulunuyorsa siz de irtibata geçerek mülakat aşamasını garantiye alabilirsiniz.

Siz de yarışmaya katılarak belki de milyonlar kazanma şansını yakalayabilirsiniz. Zaman kaybetmeden başvurunuzu yapın. İyi şanslar.

Bu Sayfayı Arkadaşına Gönder:

28 yorum

 1. SELAMÜN ALEYKÜM.Adım,Ali Ekber YALÇIN.” KİM MİLYONER OLMAK İSTER ” yarışmasına başvurdum. BAŞVURU NUMARAM : ***** GOOGLE’nin arama motorunda, ” KİM MİLYONER OLMAK İSTER, SABAH GAZETESİ BAŞVURU SONUÇLARI ” diye arama yaptırıyor,ama başvuru sonuçlarını bir türlü göremiyorum.Konuyla ilgili olarak, sizden ricam, ALLAH rızası için yardımcı olabilir misiniz? – & – SAYGILARIMLA – & – ALLAH RAZI OLSUN.

  • Ali Ekber bey merhaba. Başvuru sonuçları ve mülakat numaraları resmi olarak sadece Sabah gazetesinde yayınlanıyor. Gazete dışındaki mecralarda yayınlanması yapımcı tarafından yasaklanmış durumda. Başka sitelerden veya mecralardan gördüğünüz sonuçlara itibar etmemeniz gerekiyor. Gerçek mülakat numaraları listesi için Sabah gazetesine bakmalısınız.

 2. 41 yaşındayım İstanbul/Pendik te oturuyorum. İki çocuğum var. Çocuklarıma tek başına bakan bir anneyim,ortaokul mezunuyum.
  Sayın editör, benim diğer insanlar gibi ev yada araba almak değil derdim. Benim derdim kök hücre ameliyatı için bu parayı bulabilmek. Bunun için de sizlerden ciddi anlamda bu yarışmaya katılmam için beni desteklemenizi istiyorum,kazanacağım tek bir lira bile benim için çok önemli,hastaneyi de araştırılabilirsiniz. Kayseri de acıbadem hastanesi prof.dr. Ayşe Öner bu ameliyatı yapıyor. Hasta kayıt bilgilerim orada mevcut arayıp öğrenebilirsiniz. Sağlık bakanlığı sadece bu hastanede,bu doktora körlüğe giden hastalarla ilgili tek yetkiyi buraya vermiş bulunmakta,tekrar bana yardımcı olmanızı istiyorum. Telefon numaramla beni ararsanız çok teşekkür ederim. Sizlerden haber bekliyorum
  İlginiz için çok teşekkürler

  • Tülay Hanım merhaba, sayfada linki bulunan başvuru formunu doldurup göndermeniz gerekiyor. Sonrasında seçilirseniz yetkili kişiler sizinle irtibata geçeceklerdir.

 3. Ben İstanbul dan Tülay Avşar
  Sayın editör, Benim bu yarışmaya katilmam gerekiyor. Körlüğe giden bir hastalığım var ve acilen kök hücre ameliyatı olmam gerekiyor. Sağlık bakanlığı bu masrafı karşılanıyor. Benim bişeyler yapmam gerekiyor. Vatsaptan video ve yazı gönderiyorum ama gitmiyor. Lütfen barı siz yardımcı olun. İnsanlar ev araba peşinde bense sağlığımin lütfen bana yardımcı olun bu yarışmaya katilmam için 2 çocuğuna tek başına bakmaya çalışan bir annenin. Benim bu ameliyat parasını kazanmak gerekiyor. Sizden acilen haber bekliyorum.

    • Erhan Bey merhaba. Linkini verdiğimiz başvuru formu sayfasında “form güncelleme” bölümü var. O bölümde tc kimlik numaranız ile eski kaydınızda güncelleme yapabilirsiniz.

   • Merhaba Fatih Bozkurt Jeoloji mühendisiyim. önce yarışmaya katılmak için başvuru formunu doldurup gönderdim lakin dönüş olmadı! Watsaptan video çekip gönderdim,lakin yine bir dönüş olmadı!

    • Fatih bey merhaba. Birçok başvuru arasından seçim yapılıyor. Dolayısıyla herkesin seçilebilmesi uzun sürebilir veya mümkün olmayabilir. Şansınıza bağlı.

 4. selamlar daha önce aradınız ertesi gün cagırdınız mülakata öğretmen oldugum için izin alıp hemen gelemem dedim tekrar araız dedınız aramadınız 2735175 basvuru numaram

 5. Ben Türkmenistanlıyım âmâ İstanbulda ikâmet ediyorum gurbetteyim bu yarışmayı severek izliyorum ve çok merak ediyorum eğer baş vuruda
  bulunursak nasıl olur acabaaa

 6. Merhaba.efendim ben cox severim bu yarismayi.hep izlemeye calisirim senelerce.bilgi yonlu oldugundan cox faydasinida gordum.Ben kendim azeriyim,amma Gurcustanda yasiyorum.Cok yarismak,kendimi sinamak istiyorum bu yarismada.Yurtdisindan katilma şansim varmi.Varsa nasil katila bilirim.bunu oyrenmek istiyordum

   • Katılım formunu Kabul etmeniz En azından katılmış kadar haz duydum Helede bir katılırsam o zaman mutluluğun sınırı yoktur Şimdiden teşekkür ede bütün çalışaqnlarınızarim organize eden

    • Ben Halit Alper on senedir parkinson hastasıyım Ne kadar yaşarım bilinmez tek bildiğin Yiğit Bin Yaşar Fırsat bir düşer Misalı ile Kim milyoner olmak ister yarışma fırsatından lütfen beni mahrum bırakmayın Yaşadığımı bileyim Sizlere minnet duyareım Lütfen Beni de çağırır mısınız?

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*