Kelime Oyunu Başvuru Formu ve Katılım

Kelime Oyunu Başvuru

Ekranların sevilen yarışma programı Kelime Oyunu, Ali İhsan Varol’un keyifli ve naif sunumu ile artık Teve2 ekranlarında seyircilerle buluşuyor. Türkçeye yaptığı katkı ve öğreticiliği ile Türk Dil Kurumu tarafından ödüle layık görülen program, ekran başında kelime haznenizi geliştirerek keyifli dakikalar geçirmenizi sağlıyor. Var olan kelime haznenize güveniyorsanız Kelime Oyunu başvuru işlemini yaparak yarışmada kendinizi kanıtlayabilirsiniz.

Kelime Oyunu Teve2

Ekranların bilgi dolu yarışmalarından biri olan Kelime Oyunu, yarışma süresince sorulan kelimeleri bilerek olabilecek en kısa sürede en çok puanı toplama mantığına dayanıyor. Yarışmada toplam 5 adet yarışmacı genel kültürlerini kullanarak rakipleri ile kıyasıya bir rekabete giriyorlar. Peki Kelime Oyunu başvurusu nasıl yapılır sorusunun cevabı nedir. Hep birlikte göz atalım.

Kelime Oyunu Kuralları

Kelime Oyunu yarışması süresince yarışmacılara verilen toplam süre 4 dakikadır. Verilen 4 dakika içerisinde her birinden 2’şer adet olmak şartıyla 4, 5, 6, 7, 8, 9 ve 10 harfli kelimeleri bulmak amacıyla sorular sorulmaktadır. Yarışmacılar toplamda 14 adet soruda verilen tanımlamaya uygun olan 14 kelimeyi bilmeye çalışıyorlar. Bildikleri her kelimenin harf sayısının 100 ile çarpılması ile elde edilen puan değeri hanelerine ekleniyor.

Kelimeyi bilememeleri halinde harf isteyerek tahmin etmeye çalışıyorlar; ancak her harf alımlarında, sorudan kazanacakları puan 100 puan oranında düşüyor. Tahmin ettikleri anda da önlerinde bulunan butona basarak süreyi durdurup cevaplıyorlar. Yanlış tahmin etmeleri halinde ise sorudan kazanacakları puan ederi kadar tutar genel puanlarından düşüyor.

Kelime Oyunu yarışması süresince en yüksek puanı yakalayan yarışmacı programı birincilikle tamamlamış oluyor. İki veya daha fazla yarışmacının aynı puanı elde etmesi halinde, 1 saniye dahi olsa daha kısa sürede cevaplayan yarışmacı kazanmış oluyor.

Kelime Oyunu Başvuru Formu

Ekranların sevilen programı Kelime Oyunu başvuru işlemi, başvuru formunu doldurmak suretiyle yapılmaktadır. Sizler de kelime haznenize güveniyor, hayatınız boyunca unutamayacağınız keyifli bir anıya sahip olmak istiyorsanız başvuru formunu doldurarak yarışmaya katılma şansını yakalayabilirsiniz. Başvuru formunu doldurma sürecinizde size yöneltilen soruları tam anlamıyla doğru doldurmanız oldukça önemlidir. Aksi takdirde başvurunuz geçersiz sayılacaktır.

Farklı bir tarzı olan yarışma programı Kelime Oyunu, özlük bilgileriniz ve iletişim adreslerinizin yanı sıra katıldığınız sosyal sorumluluk projelerinden, yemek yapmayı sevip sevmediğinize varan sorularla keyifli bir başvuru formuna sahip. Başvuru formunda şu içerikler bulunuyor;

 • 1 adet fotoğraf
 • Ad, Soyad
 • Doğum Tarihi
 • Telefon numarası ile E-posta Adresi
 • Yaşadığınız şehir ve Ailenizle Alakalı Genel Bilgi
 • Programa katılma nedeni
 • Katıldığınız Sosyal Sorumluluk Projeleri
 • Arkadaşlarınızla bir araya geldiğinizde yaptığınız aktiviteler
 • Kişisel Bilgiler/ Hobiler

Kelime Oyunu başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz.

Belki de bir sonraki kazanan yarışmacı siz olabilirsiniz. İyi şanslar.

Bu yazımızı beğendiniz mi?
Genel Puan: 5.0/5. Oy Sayısı: 1
Tüm Oyları Göster
Lütfen bekleyin...
Facebook sayfamızı beğenerek başvuru şansınızı arttırın.

8 yorum

 1. Fadime Şahin
  26 Eylül 2019 tarihinde, saat 20:25

  Başvuru sonuclari nereden görülebiliyor? Takibi nasil yapılacak?

 2. Muhammed
  15 Nisan 2019 tarihinde, saat 20:02

  Ben 14 yaşındayım 23 nisan için katılmak istiyorum başvuruyu nasıl yaparım Teşekürler

 3. Yahya
  14 Nisan 2019 tarihinde, saat 09:38

  merhaba bende yarışmacı olarak katılmak istiyorum

  • TV Editörü
   14 Nisan 2019 tarihinde, saat 10:32

   Merhaba, başvuru formunu doldurup göndermeniz gerekiyor.

 4. seldoş
  16 Mart 2019 tarihinde, saat 21:47

  Çok güzel yarışma başvurdum, arkadaşım katıldı. İnşallah ben de katılacağım. Amaç eğlenmek 🙂

 5. Ezgi Anı Akkar
  18 Ocak 2019 tarihinde, saat 16:04

  yarışmalara katılmayı çok istiyoruz.ekrandan çok güzel görünüyor.seyretmesi çok güzel.bambaşka bir mecra.

  • selçuk
   11 Mart 2019 tarihinde, saat 20:48

   katıl ozaman

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*