Haberin Olsun Başvuru Formu ve Katılım Şartları

Haberin Olsun Başvuru

Büyükler kadar küçüklerinde dünyadan olup bitenleri izlemeye hakkı vardır. Özellikle TRT de yayınlanan ve son derece ilgi gören haberin olsun, programı çocuklara yeni bilgiler verirken, çocukları öğrenmeye ve merak etmeye sevk eder. TRT Çocuk‘ta yayınlanan haberin olsun çocuklara güncel, aktüel bilgiler veren bir çocuk haber programıdır. Haberin Olsun başvuru aşamalarına birlikte bakalım.

Haberin Olsun Başvuru TRT Çocuk

Haberin Olsun programı her gün TRT çocuk ekranlarında yayınlanır. Program diğer çocuk programlarına göre çok daha faydalı ve içerisinde pek çok farklı bilgilere yer verir. Tamamen çocuk haber programı olması sayesinde de çocukları ekran başına toplamayı başarmıştır.

Dünyadan ve yurdumuzdan önemli gelişmeleri derleyip çocuk dilinde ve eğlenceli bir şekilde çocuklara sunar. Programın sunuculuğunu uzun yıllardır Gözde Çevik yapmıştır. Eğlenceli yorumları ile çocukları kendine hayran bırakan sunucuya Oğuzhan İbiş eşlik eder.

Haberin olsun programı özellikle yetişmekte olan çocukları öğrenmeye sevk ediyor. Dünyada yapılan son icatlar, robotlar ve diğer buluşlar bu program içerisinde yer alıyor. Özellikle çocuklarında programa katılması ile birlikte izlenme oranları bir hayli artmıştır. Muhabirimiz olur musun? Başlığı altındaki formu doldurarak çocuk haber programına katılabilirler.

Programda sadece icatlara ve yeniliklere değil, aynı zamanda da hayvanlarla ilgili haberlere, çevre olaylarına ve okul bilgilerine de fazlasıyla yer veriliyor. Bu bağlamda çocuklar tarafından en fazla izlenen programlar arasına girmeyi başarmıştır. Tamamen çocuklara yönelik olan Haberin Olsun çocuk programı, çocuklara çevreye ve yeni projelere duyarlı olmayı da öğretiyor.

Haberin Olsun Kayıt

Çocukların büyük merakla bekledikleri haberin olsun programı yeni bölümleri ile sürekli TRT Çocuk ekranlarında olacaktır. Özellikle dünyadan haberleri ile çocukların ufkunu genişleten ve çocuklara dünyayı tanıtmayı hedefleyen program anne ve babalar tarafından da bir hayli sevilmiştir.

Programı izleyen çocuklar internet ortamından ve internet oyunlarından bir nebze olsun uzaklaşarak kitap okumaya ve yeni şeyler üretmeye yönelmiştir. Dünyadaki özel günler ve kutlamalar, Türkiye’deki son gelişmeler çocuk dili ile izleyicisine sunulur.

Programa çocuklarında kayıt olarak katılması ile beraber, Haberin Olsun daha canlı ve daha aktif bir hale gelmiştir.

Haberin Olsun Başvuru Formu

Haberin olsun programına özellikle bilime meraklı çocuklar katılmayı istemektedir. Programa katılmak için yapmanız gereken haberin olsun programının formunu doldurmak olacaktır. Haberin olsun programına iki türlü katılabilirsiniz:

 1. Canlı yayına katılma
 2. Muhabir olarak haber gönderme

Canlı yayına katılmak için aşağıdaki bilgiler gerekir:

 • Ad soyad
 • Doğum yeri ve adres
 • Doğum tarihi
 • Ebeveyn bilgileri

Haberin Olsun Başvuru Formu ve Katılım Şartları

Haber değeri olan haberlerinizi sunulmak üzere Haberin Olsun programına göndermek için formda aşağıdaki bilgileri yazmalısınız:

 • Haberin konusu nedir?
 • Haber nerede geçiyor?
 • Haberde gerçekleşen olay nasıl oldu?
 • Bu olayı neden haber yapmak istiyorsun?
 • Bu haber ne zaman gerçekleşti?
 • Bu olayın kahramanı kimlerdir?
 • Adınız soyadınız
 • İletişim bilgileriniz
 • Adres bilgileri

Haberin Olsun Başvuru Formu ve Katılım Şartları

Eğer diğer çocuklarla paylaşmak istediğiniz ilginç ve değişik haberleriniz varsa sizde muhabir olarak programa katılabilirsiniz. Muhabir olarak haber göndermek için buraya tıklayın.

Haberin Olsun Telefon Numarası

Haberin Olsun telefon numarası ile direk bağlantı yapılamayan bir program. Onun yerine siz form doldurup gönderiyorsunuz. Program yetkilileri sizi arıyorlar. Canlı yayına katılarak hediye kazanmak için buraya tıklayınız.

Yeni bilgiler öğrenmek ve kendi haberinizi tüm çocuklarla paylaşmak için Haberin Olsun’a katılın ve hediyeler kazanın.

BİM Aktüel Katalog

3 yorum

 1. Feyza gül arpacı Profil Görseli
  Feyza gül arpacı
  26 Nisan 2019 tarihinde, saat 20:02

  Güzel bir şey

 2. HelinAzra Profil Görseli
  HelinAzra
  25 Mart 2019 tarihinde, saat 20:21

  Ben helin Azra TRT merhaba ben 6yasındayım

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*