Haberin Olsun Başvuru Formu ve Katılım

Haberin Olsun Başvuru

Büyükler kadar küçüklerin de dünyada olup bitenleri izlemeye hakkı vardır. Özellikle TRT’de yayınlanan ve son derece ilgi gören Haberin Olsun programı çocuklara yeni bilgiler verirken, onları öğrenmeye ve merak etmeye teşvik ediyor. TRT Çocuk kanalında yayınlanan program ile çocuklar hem aktif olarak katılım sağlıyor, hem de birbirinden güzel hediyeler kazanıyorlar. Şimdi birlikte Haberin Olsun başvuru aşamalarına bakalım.

Haberin Olsun Başvuru TRT Çocuk

Haberin Olsun programı her gün TRT Çocuk ekranlarında izleyicileriyle buluşuyor. Program, içerisinde pek çok farklı bilgilere yer verirken diğer çocuk programlarına göre çok daha faydalı bir yol izliyor.

Tamamen çocuklara yönelik haber programı niteliğinde olması sayesinde çocukları ekran başına toplamayı başarıyor. Dünyadan ve ülkemizden önemli gelişmeleri derleyip çocukların anlayabileceği dilde ve eğlenceli bir şekilde çocuklara sunuyor.

Programın sunuculuğunu uzun yıllardır sevilen sunucu Gözde Çevik yapmaktadır. Eğlenceli yorumları ile çocukları kendine hayran bırakan sunucuya Oğuzhan İbiş eşlik etmektedir.

Haberin Olsun programı özellikle yetişmekte olan çocukları öğrenmeye sevk ediyor. Dünyada yapılan son icatlar, robotlar ve diğer buluşlar gibi bilimsel ve teknolojik gelişmeler bu program içerisinde yer alıyor.

Özellikle çocukların da programa katılması ile birlikte izlenme oranları bir hayli artır göstermiştir. Çocuklar “Muhabirimiz olur musun?” başlığı altındaki formu doldurarak programa haber gönderebilir ve katılabilmektedirler.

Programda sadece icatlara ve yeniliklere değil, aynı zamanda çevre olaylarına, hayvanlarla ilgili haberlere ve eğitim bilgilerine de fazlasıyla yer veriliyor. Dolayısıyla çocuklar tarafından en çok izlenen programlar arasına girmeyi başarıyor.

Tamamen çocuklara yönelik olan Haberin Olsun programı, çocuklara çevreye ve yeni projelere duyarlı olmayı da öğretiyor.

Haberin Olsun Kayıt

Çocukların her gün büyük merakla bekledikleri Haberin Olsun programı yeni bölümleri ile sürekli TRT Çocuk ekranlarında yayınlanmaktadır. Özellikle dünyadan haberleri ile çocukların ufkunu genişleten ve çocuklara dünyayı tanıtmayı hedefleyen program anne ve babalar tarafından da bir hayli sevilmiştir.

Programı izleyen çocuklar internet ortamından ve internet oyunlarından bir nebze olsun uzaklaşarak kitap okumaya ve yeni şeyler üretmeye yönelmiştir. Dünyadaki özel günler ve kutlamalar, Türkiye’deki son gelişmeler çocuk dili ile izleyicisine sunulur.

Programa çocuklarında kayıt olarak katılması ile beraber, Haberin Olsun daha canlı ve daha aktif bir hale gelmiştir.

Haberin Olsun Başvuru Formu

Haberin olsun programına özellikle bilime meraklı çocuklar katılmayı istemektedir. Programa katılmak için yapmanız gereken Haberin Olsun programının formunu doldurmak olacaktır. Haberin olsun programına iki türlü katılabilirsiniz:

 1. Canlı yayına katılma
 2. Muhabir olarak haber gönderme

Canlı yayına katılmak için aşağıdaki bilgiler gerekir:

 • Ad soyad
 • Doğum yeri ve adres
 • Doğum tarihi
 • Ebeveyn bilgileri

Haberin Olsun Başvuru Formu ve Katılım

Haber değeri olan haberlerinizi sunulmak üzere Haberin Olsun programına göndermek için formda aşağıdaki bilgileri yazmalısınız:

 • Haberin konusu nedir?
 • Haber nerede geçiyor?
 • Haberde gerçekleşen olay nasıl oldu?
 • Bu olayı neden haber yapmak istiyorsun?
 • Bu haber ne zaman gerçekleşti?
 • Bu olayın kahramanı kimlerdir?
 • Adınız soyadınız
 • İletişim bilgileriniz
 • Adres bilgileri

Haberin Olsun Başvuru Formu ve Katılım

Sizin de dünyadaki ve ülkemizdeki diğer çocuk arkadaşlarınızla paylaşmak istediğiniz ilginç ve farklı haberleriniz varsa, muhabir olarak programa katılabilir ve haber gönderebilirsiniz. Programa muhabir olarak haber göndermek için buraya tıklayın.

Haberin Olsun Telefon Numarası Var Mı?

Haberin Olsun programına doğrudan telefon numarası ile bağlantı yapılamıyor. Katılmak için siz form doldurup gönderiyorsunuz. Daha sonra program yetkilileri sizi arayarak programa katılmanızı sağlıyorlar.

Haberin Olsun programında canlı yayına katılmak ve değerli hediyeler kazanmak için buraya tıklayınız.

Yeni ve değerli bilgiler öğrenmek, kendi özel haberinizi yapmak ve tüm çocuklarla paylaşmak için Haberin Olsun’a katılın ve hediyeler kazanın.

İyi eğlenceler.

TRT Çocuk kanalının diğer popüler programlarına tvyarismabasvurulari.com/kanal/trt-cocuk adresinden ulaşabilirsiniz.

Migroskop Migros Katalog

6 yorum

 1. Zeynep Yüsra ALTIN Profil Görseli
  Zeynep Yüsra ALTIN
  8 Ağustos 2020 tarihinde, saat 02:09

  Naberr ben ZEYNEP YÜSRA

  • TV Editörü Profil Görseli
   TV Editörü
   8 Ağustos 2020 tarihinde, saat 02:46

   Merhaba Zeynep Yüsra 🙂

 2. Feyza gül arpacı Profil Görseli
  Feyza gül arpacı
  26 Nisan 2019 tarihinde, saat 20:02

  Güzel bir şey

  • TV Editörü Profil Görseli
   TV Editörü
   5 Ağustos 2020 tarihinde, saat 18:10

   Teşekkürler

 3. HelinAzra Profil Görseli
  HelinAzra
  25 Mart 2019 tarihinde, saat 20:21

  Ben helin Azra TRT merhaba ben 6yasındayım

  • TV Editörü Profil Görseli
   TV Editörü
   26 Mart 2019 tarihinde, saat 00:35

   Merhaba Helin Azra 🙂

Average
5 Based On 6

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*