Acayip Tipler Başvuru Formu ve Katılım

Acayip Tipler Başvuru

İlker Ayrık yepyeni bir projeyle ekranlarda seyircilerle buluşuyor. Birbirinden ‘Acayip Tipler’ sahnede seyircilerin ortak katılımıyla tiyatronun eğlenceli yüzünü göstermektedir. Biz de bu yazımızda Acayip Tipler başvuru aşamalarına bakacağız.

Acayip Tipler kadrosu şu şekilde; Adem Türker, Ali Alkın Aydın, Barış Taşkın, Cengiz Gezgin, Cengiz Okuyucu, Firdevs Vüdül Kul, Merve Anlağan, Onur Ulutaş, Özge İnce, Özgün Bayraktar, Rifat Durmuş, Sabri Memi, Serhat Keleş, Serkan Ateş ve Zeliha Gümüş. Sahne arkasında ve sunucu olarak İlker Ayrık oyuncularımıza oyun öncesi ve sonrası destek vermektedir.

Müjdat Gezen mezunu olan öğrencilerin sergilediği oyunlar izleyicilere sunuluyor. Seyirci ve oyuncularla birlikte sahneye aktarılan bir tiyatro oyununu ekranlara taşıyan İlker Ayrık eğlencenin yeni adresi olmayı garantiliyor. Fox TV ile yeni bir tiyatro akımı seyircilerle buluşuyor.

Acayip Tipler Başvuru Fox TV

İlker Ayrık’ın kendine has sunumu ekranlara bir tiyatro türü ile gelmekte. Sahneye çıkan oyuncular öncelikle skeçten bir kısmını sunar bu sırada sahnenin bir bölümünde bekleyen İlker Ayrık, oyun sırasında seyircilerden birkaç kişiyi sahneye davet eder. Bu sırada sahneye gelen seyirci oyun için fiziksel olarak oyuna hazırlanır. Oyun sırasında dönüşüme uğrayan seyirci sahneye gelir ve verilen görevleri yerine getirmeye çalışır.

Eğlencenin dibine vurulduğu bu anlarda sahnede ve seyirciler arasında kahkaha tufanı kopmaktadır. Seyircinin sahnede aldığı roller ve şekiller tam anlamıyla seyirci için bir şenlik ortamı oluşturur.

Acayip Tipler Yaşamdan Sahneler

Her ne kadar sahnede Acayip Tipler yer alsa da ele alınan konular gerçek yaşamla bağdaşır. Günümüzde yer alan TV programlarından seçmeler veya ünlü bir sosyal medya paylaşımı bu sayede sahneye taşınır. Eleştirisel bakış açısından ziyade eğlence ve öğretici içeriği ile tiyatronun farklı yüzü ekrana yansıtılır. Seyirci ile yaşamdan öykülerin buluştuğu bu sahne sıkıcı ve bunaltan durumlardan kurtulmanın güzel yolu olarak görülür.

Acayip Tipler Seyircisine Keyifli Bir Ödül

Sahneye çıkıp dönüşüm yaşayan seyirciler sahne için verilen görevleri yerine getirmeye çalışır. Bu sırada İlker Ayrık gerekli yerlerde sahnede olan seyirciden aynı görevi tekrar yapmasını ister. Tam o esnada komedi tavan yapar çünkü sahneyle ilk kez buluşan seyirci görevleri yerine getirmekten endişe duymaz ve görevini daha da iyi yerine getirmek için abartıya kaçabilir. Bu sırada tekrar devreye İlker Ayrık girer.

Sahne birkaç kez tekrarlanır ve oyun sonunda sahnedeki seyirciyi seyirci alkışlarla beğenisini dile getirir. En çok alkış alan oyuncuyu muhteşem bir ödül bekler. Ödül olarak madalyon kolye takılır. Elbette madalyon kolyeyi sadece en çok alkış alan değil daha az alkış alan ikinci kişi de alır. Bu sayede seyirci sahne korkusunu veya sahnede başarısızlık duygusunu yaşamaz. Seyircinin tiyatroya bakış açısı tamamen eğlenceye yönelik olacak ve böylece tiyatro sevenleriyle daha etkili bir şekilde buluşacak.

Acayip Tipler Başvuru Formu

Programa katılmak isteyenler formu doldurarak başvuru yapabilirler. Programda oyuncu olmak isteyenlerin çekimler sırasında kendini göstermesi yeterli olacaktır.

Acayip Tipler başvuru formuna ve program bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Migroskop Migros Katalog

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*