3’te 3 Tarih Başvuru Formu ve Katılım

3'te 3 Tarih Başvuru

TRT dikkat çeken tv yarışma programları ile Türk halkının evlerine misafir olmaya devam ediyor. Tarih temalı yeni bir yarışma programı olan 3’te 3 Tarih, TRT1 ekranlarında izleyici ile buluşuyor. Pelin Çift’in sunumuyla izleyicisi ile buluşan yarışma, geçmiş ve günümüze yakın tarih konsepti ile dikkat çekiyor. 3’te 3 Tarih başvuru aşamalarını birlikte inceleyelim.

3’te 3 Tarih Başvuru TRT 1

Türkiye’nin en büyük TV kanallarından olan ve aynı zamanda resmi kanalı TRT 1, yarışma programlarında halkın bilgi ve kültür seviyesini arttırmaya yönelik prensiplerinden vazgeçmiyor.

3’te 3 Tarih Yarışmasında da ana konsept yarışma olmasına rağmen tarihi bilgilerin doğru ve etkin bir şekilde halkımıza ulaştırılması, eğlenceli ve bilgi dolu bir yayın akışı izlenmesi amaçlanmaktadır.

TRT 1 ekranlarında yayınlanan programın ana temasını aşağıdaki konular oluşturuyor. Sizlerde bu temaya bağlı kalarak programa katılım başvurusunda bulunabilirsiniz:

 • Güncel olaylar
 • Yeni tarihi olaylar
 • Eski tarihi olaylar

3’te 3 Tarih Yarışma Formatı

3’te 3 Tarih yarışmamız, ekranların tek tarih temalı bilgi programı ve yarışması olarak dikkat çekiyor. 3’te 3 Tarih’te yarışan katılımcılara 15 adet dört seçenekli soru soruluyor ve cevaplamaları isteniyor. 15 soruyu doğru yanıtlamayı başaran yarışmacı büyük ödüle kavuşuyor.

Yarışmacılar ardı sıra sorulan 3 soruyu cevaplarken ihtiyaç halinde Prof. Dr. Tufan Gündüz’e danışabiliyorlar. Tufan Gündüz 3 farklı yöntem ile yardımcı oluyor. Bu yöntemler şöyle;

 1. Cevap şıklarından ikisini eleme
 2. Doğru cevap ile ilgili ipucu verme
 3. Soru değiştirme

3’te 3 Tarih Büyük Ödül

Yarışmanın büyük ödülü tam 1 milyon TL. Oldukça büyük bir miktar olan bu ödül, Türk televizyon tarihinde nadir yarışmalarda sunulmaktadır.

Yarışmacılar herhangi bir seviyede üst üste üç soruyu doğru cevaplamayı başarırlarsa, son doğru cevapladığı sorunun ödülünü kazanıyorlar. Yarışmacı elde ettiği her yeni 3’te 3 kazancını doğru cevapladığı en son sorunun rakamına yükseltiyor. Bu şekilde büyük ödüle ulaşılabiliyor.

3’te 3 Tarih Başvuru Formu

Programa katılmak için aşağıdaki gibi istenen bilgileri eksiksiz şekilde doldurmalı ve başvuru formu ile iletmeniz gerekmektedir.

3'te 3 Tarih Başvuru Formu

 • Adınız Soyadınız
 • Doğum tarihi ve yeri
 • Eğitim durumu
 • Mesleğiniz
 • Medeni durumunuz
 • İletişim bilgileriniz
 • Fotoğrafınız
 • Aktif sosyal medya hesaplarınız.

3’te 3 Tarih başvuru formuna basvuru.3te3.tv adresinden ulaşabilirsiniz. Programın bölümlerini her gün TRT ekranlarından takip edebilirsiniz.

3’te 3 Tarih Mülakat

Başvuru kaydınız alındıktan sonra, yapılacak inceleme ile birlikte sizinle irtibata geçilecek ve mülakat için çağrılacaksınız. 3’te 3 Tarih mülakat aşamasında belirli sorular sorularak tarihi bilgileriniz değerlendirilecek. Soruların çok kolay olmayacağı gibi aşırı zor da olmayacağını belirtelim.

Değerlendirme sonrasında yarışmacı adayları seçilecek ve yarışma günü için randevu verilecek. Böylelikle katılım işlemi için tüm aşamalarınız tamamlanmış olacak.

Siz de tarih bilginize güveniyorsanız ve iyi bir ödül kazanırım diyorsanız başvurunuzu yapın. Belki de sıradaki şanslı yarışmacı sizsiniz.

TRT 1’in diğer popüler programlarına tvyarismabasvurulari.com/kanal/trt-1 adresinden ulaşabilirsiniz.

TRT 1 canlı yayınını buradan izleyebilirsiniz.

Bu yazımızı beğendiniz mi?
Genel Puan: 5.0/5. Oy Sayısı: 1
Tüm Oyları Göster
Lütfen bekleyin...
Facebook sayfamızı beğenerek başvuru şansınızı arttırın.

24 yorum

 1. Yusuf Profil Görseli
  Yusuf
  24 Ocak 2020 tarihinde, saat 20:09

  Mülakat için r ajans tarafından çağrıldım burada süreç ne olacak acaba herhangi bir hesaba para yatırma yada ücret alma durumu varmı acaba

  • Merhaba Yusuf Bey. Herhangi bir ödeme yapmayacaksınız. R Ajans, 3’te 3 Tarih yarışmasının yapımcı ajansıdır. Katılımınız ve yarışmacı adayı olabilmeniz için sizinle mülakat yapılacak, bilgi alınacak. İyi şanslar.

 2. Rumeysa Profil Görseli
  Rumeysa
  12 Ocak 2020 tarihinde, saat 00:01

  Merhaba. Program ilk yayınlandığı zamandan başvuru yapmıştım ama tarafıma hiç dönüş alamadım. Yeni sezon için yeniden başvuru yapmak gerekir diye tekrar başvurmaya çalışıyorum ama bu tc kimlik ile kaydınız vardır deyip hata veriyor. Yarışmaya katılmayı çok istiyorum ne yapmam gerekir

  • Merhaba, kaydınız vardır diyorsa bir önceki başvurunuz hala geçerlidir muhtemelen. Yine de isterseniz TRT 1 iletişim bölümünden irtibata geçerek sorabilirsiniz.

 3. Onur ÇAKMAK Profil Görseli
  Onur ÇAKMAK
  20 Mart 2019 tarihinde, saat 22:36

  Daha once de yazmıştım.13 Aralık 2018 tarihinde 24246 kayıt numarası ile başvuru yaptım. 4 Ocak 2018 tarihinde Ankara’da mülakata girdim. Ancak şu ana kadar herhangi bir dönüş olmadı. Mulakat tarihinden sonra 75 gun kadar sure geçti.Bu tarihten sonra eger uygun görülürse çağrılma durumum var mıdır? Saygılarımla…

  • Onur Bey merhaba. Size mülakattan sonra olumlu bir sonuç olması durumunda iletişime geçileceği bilgisi verildi ise dönüş yapılacaktır. Çok sayıda başvuru olduğundan bu süreç biraz zaman alabilir.

 4. İlknur Profil Görseli
  İlknur
  25 Aralık 2018 tarihinde, saat 20:16

  Biz başvurmaya çalışıyoruz lakin e posta hatası veriyor birtürlü başvuramadık napmamız gerekli?

 5. Raziye Profil Görseli
  Raziye
  24 Aralık 2018 tarihinde, saat 22:39

  Merhabalar başvurmak istedim okadar uğraşmama rağmen fotoğraf kısmı bitürlü olmuyor yükleyemedim.ne yapabilirim yardımcı olurmusunuz.

 6. sinan Profil Görseli
  sinan
  15 Aralık 2018 tarihinde, saat 07:08

  Lutfen rica ediyorum. 20101 nolu başvuruda formunada bir bakabilir misiniz. Tarihi ve 3te3 Tarih Programı seviyorum.

 7. semra deniz Profil Görseli
  semra deniz
  10 Aralık 2018 tarihinde, saat 14:42

  Sayın Editör
  Lütfen 27125 no.lu başvuru formuna bakabilir misiniz? Hayati önemi var.
  Saygılarımla

 8. sevcan Profil Görseli
  sevcan
  7 Aralık 2018 tarihinde, saat 08:04

  Merhasba;
  Programınınıza izleyici olarak katılmak istiyoruz mümkünmü acaba?yardımcı olabilr misiniz:)teşekkürler…

  • Şu an bu şekilde bir başvuru yok.

 9. H.TÜLİN AHMETOGLU Profil Görseli
  H.TÜLİN AHMETOGLU
  5 Aralık 2018 tarihinde, saat 08:03

  Nihayet bilgiye dayalı yarışmalar yapılmaya başlandı.Tebrik ederim.Güzel bir içerik var.Ancak katılanların tarihçimi olması gerekiyor onu anlamadım.Her meslek grubuna açık bir yarışma değil mi?Ben katılan yarışmacıların amatör tarih bilgisi ve sevgisi olan kişilerden seçilmesi gerektiğini aksi takdirde adaletsizlik olacağını düşünüyorum.

 10. salih öztürk Profil Görseli
  salih öztürk
  27 Kasım 2018 tarihinde, saat 21:52

  Selmlr. 3 te 3 tarih yarışması için, eşim için 1 ay önce başvuru yaptık. Ne arayan var ne soran. Neye göre hangi kritere göre davet ediyorsunuz?

  • Merhaba, uygun bulunursa size dönüş yapılır.

   • Salih ÖZTÜRK Profil Görseli
    Salih ÖZTÜRK
    29 Kasım 2018 tarihinde, saat 20:30

    Selamlar, uygun bulma kriteri neye göre. Eşim tarihçi ve ilahiyatçı olduğu içinmi uygun bulunmadı acaba. Eşimin ismi: emsile öztürk tarih ve ilâhiyat mezunu, 28 şubat mağduru ve halen 2 üniversiteyi bitiren ev hanımı ve 2 çocuk annesi olarak , en azından, tarihci ve ilahiyatçı olarak onere edebilirsiniz. Saygılarımla,

    • Merhaba, mevcut başvurulardan yola çıkarak sırayla ihtiyaç oldukça zaten uygun bulunanlarla irtibat kurulur. Sizin yapacağınız beklemek.

    • İlknur Profil Görseli
     İlknur
     25 Aralık 2018 tarihinde, saat 20:13

     Biz başvurmaya çalışıyoruz lakin e posta hatası veriyor birtürlü başvuramadık napmamız gerekli?

    • Form hatası olabilir, başka tarihte ve farklı tarayıcı ile deneyin.

 11. Ayşe İstekli Profil Görseli
  Ayşe İstekli
  26 Kasım 2018 tarihinde, saat 07:30

  tarihi seviyorum ama tarih bilgilerimi unutuyorum. yine de yarışmaya katılmak istiyorum

   • Onur ÇAKMAK Profil Görseli
    Onur ÇAKMAK
    17 Ocak 2019 tarihinde, saat 18:07

    Merhaba 13 Aralık 2018 tarihinde 24246 kayıt numarası ile başvuru yaptım. 4 Ocak 2018 tarihinde Ankara’da mülakata girdim. Ancak şu ana kadar herhangi bir dönüş olmadı. Geri dönusleriniz konusunda herhangi bir süre var mıdır? Ya da olumlu veya olumsuz olma durumunu sorgulama imkanımız var mıdır? Saygılarımla…

    • Sorgulama imkanı yok. Beklemeniz gerekiyor.

    • Onur ÇAKMAK Profil Görseli
     Onur ÇAKMAK
     19 Ocak 2019 tarihinde, saat 10:29

     İlginize teşekkürler…

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*