Yarışçı Oyunu Oyna, Zorlu Yarış Oyunu Oyna ve Kazan

Yarışçı Oyunu Oyna

TRT çocuk ekranlarının en sevilen yarış programlarından bir tanesi olan yarışçı okul çağındaki çocuklara trafik eğitim amaçlı sunulur. Yarışçı programında çocuklar trafik ışıklarının anlamını, trafik levhalarının anlamlarını öğrenirken, yarışarak eğlenebiliyorlar. Haydi sen de Yarışçı oyunu oyna veya Zorlu Yarış oyna.

Özellikle çocuklar trafikte zorladıkları için bu program çocuklara trafikte daha bilgili ve daha rahat olmaları gerektiğini öğretiyor. Özellikle okul çağındaki çocukların en çok merak ettikleri konulardan bir kaçı yarışçıya nasıl katılabilirim? Yarışçıya başvuru nereden yapılıyor? Canlı yayında nasıl yarışabilirim? Gibi sorulardır.

Yarışçı Oyunu Oyna TRT Çocuk

TRT Çocuk ekranlarında canlı yayınla sunulan yarışçı programında oyun oynamak ve yarışmak için başvuru yapmanız gereklidir. Yarışçının sunucusu ise Zeynep Celep’tir, güzel ve aktif sunumu ile nerede ise tüm çocukları ekran başın toplamayı başarmıştır.

Yarışçı programında dört adat arazi aracı mevcuttur, oyuncular istedikleri araçları seçerek yarışmaya devam ederler. Zorlu arazi şartlarında yarışmak oldukça zordur bu yarışmada zekâ ve beceri gerektirir. Zekâ ve beceri ikisi de aynı anda gerektiği için çocukların daha hızlı düşünme ve daha hızlı karar verme yeteneklerini geliştirerek ortaya koyar.

Yarışçıda sadece zorlu arazi koşulları yoktur, yarış süresince üç farklı yol açılır yarışçı çocuklara bu yolların isimleri ise;  hız yolu, bilgi yolu ve cesaret yoludur.

Yarışçılar yolda ilerlerken karşılarına joker sorular çıkar bu sorular ise çoğunlukla trafik kuralları ile alakalıdır. Aynı anda birden fazla yarışçısı olan programda çocuklar kanmak için süreyi, bilgi sorularını ve yolları diğer rakiplerine oranla daha aktif olarak bitirmeleri gerekir. Kazanan yarışmacıya ödüller verilir. Kazanamayan çocuklara da teselli hediyeleri vermeyi ihmal etmeyen program çok izlenenlerin arasına girmeyi başarmıştır.

Zorlu Yarış Oyunu Oyna

Yepyeni bir yarış oyunu olan Zorlu Yarış sizleri bekliyor. güçlü aracınızla dağları tepeleri aşarak altınları toplayın ve bölümleri geçerek yarışı kazanın.

Zorlu yarış oyunu oynamak için tıklayın.

TRT Çocuk Yarışçı Oyunu Başvuru

TRT Çocuk Yarışçı programına başvurmak istiyorsanız buraya tıklamanız gereklidir. Karşınıza çıkacak olan yarış programlarından yarışçı araziyi seçerek gerekli formları doldurmanız başvuru yapmak için yeterli olacaktır.

Eğer yarışçıyı her zaman oynamak istiyorsanız TRT çocuk uygulama olarak çocuklara Yarışçı oyununu sunmaktadır. Telefon, tablet ve bilgisayarlarınızdan yarışçı araziyi rahatlıkla oynayabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*