TRT EBA TV Uzaktan Eğitim Sistemi

TRT EBA TV

TRT yani Türkiye Radyo Televizyon altyapısı ile hazırlanan EBA TV uzaktan eğitim yayınları, Türkiye genelinde bütün öğrencilere hizmet vermeye devam ediyor. TRT EBA TV platformunda sunulan dersler ve eğitim videoları, ilkokul, ortaokul ve lise olarak kategorilendirilmiş durumda.

TRT EBA TV İlkokul

EBA TV İlkokul uzaktan eğitim programında tüm yayınlar ve dersler, 1-4 sınıflar, uyum sınıfı ve özel eğitim sınıfı olarak ayrı ayrı sunuluyor.

Her bir sınıfın yayın sayfasına girdiğinizde son eklenen dersleri, derslerin konularını ve ders içeriklerinin kısa açıklamasını görebilirsiniz.

Her sınıf için ayrı ayrı hazırlanan uzaktan eğitim sayfalarına ulaşmak için aşağıdaki bağlantıları kullanın.

TRT EBA TV Ortaokul

EBA TV Ortaokul uzaktan eğitim programında her sınıfa ait dersler özenle hazırlanmış durumda. 5-8 arası sınıflar, uyum sınıfı ve özel eğitim sınıfı olmak üzere altı bölümde dersleri görebilirsiniz.

Her bir sınıfın yayın sayfasına girdiğinizde son eklenen dersleri, derslerin konularını ve ders içeriklerinin kısa açıklamasını görebilirsiniz. Ayrıca soru çözümü gibi uygulamalar da mevcut.

Her sınıf için ayrı ayrı hazırlanan uzaktan eğitim sayfalarına ulaşmak için aşağıdaki bağlantıları kullanın.

TRT EBA TV Lise

EBA TV Lise uzaktan eğitim programında daha detaylı ve özenle hazırlanmış dersleri görüyoruz. 9-12 arası sınıflar ve uyum sınıfı olmak üzere beş bölümde sunulan dersleri lise eğitim sayfalarından izleyebilirsiniz.

Her bir sınıfın yayın sayfasına girdiğinizde eklenen tüm dersleri, derslerin konularını ve ders içeriklerinin kısa açıklamasını görebilirsiniz. Yine soru çözümü gibi uygulamalar da mevcut.

Her sınıf için ayrı ayrı hazırlanan uzaktan eğitim sayfalarına ulaşmak için aşağıdaki bağlantıları kullanın.

EBA TV Canlı İzle

TRT EBA TV ders yayınlarını günlük yayın programından takip ederek canlı olarak izleyebiliyorsunuz. Sabah saatlerinde yayınlanan derslerin öğleden sonra tekrar yayınları da yapılıyor.

Kaçırdığınız veya tekrar izleyerek pekiştirmek istediğiniz derslerin videolarını her bir sınıfa ait video sayfalarından bularak izleyebilirsiniz.

Canlı yayın sayfalarına ulaşmak için aşağıdaki bağlantıları kullanın.

Evde zaman geçirdiğiniz bu günlerde uzaktan eğitim ve bu kaynaklara uzaktan erişim imkanları ile eğitim ve öğretime ara vermeden başarı yolunda ilerlemeye devam edin.

İyi dersler çocuklar.

TRT 1’in diğer popüler programlarına tvyarismabasvurulari.com/kanal/trt-1 adresinden ulaşabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*