The Taste Türkiye Başvuru Formu ve Katılım

The Taste Türkiye

Hollanda, Belçika ve Amerika’da ilgiyle izlenen yarışma The Taste, şimdi de Türkiye’de. Siemens Ev Aletleri sponsorluğu ile FOX TV ekranlarında yayınlanan The Taste Türkiye, şimdiden izleyicilerin ilgisini çekmeyi başardı. Heyecan dolu The Taste Türkiye başvuru aşamalarına birlikte bakalım.

The Taste Türkiye Fox TV

Yapımcılığını Provizyon Medya’nın üstlendiği The Taste Türkiye’de toplamda 12 aday yarışıyor. Adaylar, son derece teknolojik ve yenilikçi Siemens mutfak ürünleri ile yemeklerini hazırlıyorlar. Hazırladıkları birbirinden lezzetli yemekler ile jüriyi etkileyerek öne çıkmayı hedefliyorlar.

The Taste Türkiye‘nin önemli bir özelliği, adayların hazırladığı yemekleri değerlendiren Jüri üyelerinin, bu değerlendirmeyi yaparken yemeği kimin hazırladığını, ne tür malzemeler kullandığını ve nasıl pişirdiğini bilmemesi diyebiliriz. Böylece objektif bir değerlendirme yapılmış oluyor.

Jüri üyeleri, adayların yaptıkları yemekleri tek seferde bir kaşık miktarında tadarak değerlendiriyorlar. Her jüri üyesi başarılı bulduğu adayı ikna ederek kendi takımına dahil etmeye çalışıyor ve sonunda 4’er kişilik takımlar oluşturuluyor.

Diğer bir farklılık olarak, programa misafir şefler geliyor ve bu şefler yapılacak yemekler için konsept belirliyorlar. Oluşturulan takımlardaki adaylar, takım lideri olan şeflerinin de yardımı ile belirlenen bu konseptte yemeklerini hazırlıyorlar ve eleme için sunuyorlar. En başarılı olan aday dokunulmazlık kazanarak elenmekten muaf oluyor. En kötü performansı sergileyen aday ise elenerek yarışmaya veda ediyor.

The Taste Türkiye Jürisi

Yarışmanın jürisi, Türkiye’nin tecrübeli ve işinin uzmanı olan Şemza Denizsel, Ali Ronay ve Rafet İnce üçlüsünden oluşuyor. Jüri üyeleri, en başarılı, becerikli ve mücadeleci adayı belirlemek için titizlikle değerlendirme yapıyorlar. Uzun yarışma sürecinin ve elemelerin sonunda en başarılı olan şef adayı birinci olmanın mutluluğunu yaşayarak The Taste Türkiye büyük ödülünün sahibi olacak.

The Taste Türkiye Başvuru Formu

Yarışmaya katılım için doldurmanız gereken başvuru formu oldukça detaylı hazırlanmış. Doldururken özen göstermeniz gerektiğini ve doğru bilgileri yazdığınızdan emin olmanız gerektiğini hatırlatalım. Formu eksiksiz ve doğru doldurmak yarışma katılımınız ve tüm süreç için son derece önemli.

Başvuru formunda özetle aşağıdaki bilgiler isteniyor;

TC kimlik numaranız
Adınız Soyadınız
Doğum tarihiniz
Cinsiyetiniz
Medeni durumunuz
Fiziksel bilgileriniz
Adresiniz
Yemek ve aşçılık konusunda tecrübeleriniz
Daha önce katıldığınız kurslar, yarışmalar, programlar v.s.

The Taste Türkiye başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz.

Mutfakta yetenekli olduğunuzu düşünüyorsanız ve The Taste Türkiye yarışmasını ben kazanırım diyorsanız hemen başvurunuzu yapın. Kendinizi ve yeteneğinizi gösterin.

Fox TV’nin diğer popüler yarışmalarına tvyarismabasvurulari.com/kanal/fox-tv adresinden ulaşabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*