3’te 3 Başvuru Formu ve Katılım

3'te 3 Başvuru

TRT 1 ekranlarının popüler yarışma programı olan 3’te 3 Tarih, yeni sezonda yenilenen yüzü ile karşımıza çıkıyor. Pelin Çift’in sunumuyla izleyicisi ile buluşan yarışma, genişletilen konsepti ile dikkat çekiyor. Adı 3’te 3 olarak güncellenen yarışmada artık sadece tarih değil, tüm konularda sorular soruluyor. Gelin şimdi 3’te 3 başvuru aşamalarını birlikte inceleyelim.

3’te 3 Başvuru

Türkiye’nin en büyük TV kanallarından biri olan ve aynı zamanda resmi kanal olan TRT 1, yarışma programlarında halkın bilgi ve kültür seviyesini arttırmaya yönelik prensiplerinden vazgeçmiyor.

3’te 3 yarışmasında da ana konsept yarışma olmasına rağmen bilgilerin doğru ve etkin bir şekilde halkımıza ulaştırılması, eğlenceli ve bilgi dolu bir yayın akışı izlenmesi amaçlanmaktadır.

TRT 1 ekranlarında yayınlanan programın genişletilen konseptinde tarihten coğrafyaya, sinemadan tiyatroya, spordan edebiyata artık her konuda bilgi soruları soruluyor. Sizler de bu konularda bilginize güveniyorsanız yarışmaya katılarak para ödülü kazanma şansını yakalayın.

3’te 3 Yarışma Formatı

3’te 3 bilgi yarışması, diğer yarışmalardan farklı konsepti ile dikkat çekiyor. 3’te 3 yarışmasında yarışan her yarışmacıya toplamda 18 adet soru soruluyor. Her sorunun üç adet cevap şıkkı bulunuyor. Yarışmacılar her soruda doğru cevabı vererek 18 soruyu doğru yanıtlamayı başarırsa büyük ödüle ulaşıyorlar.

Yarışmanın en önemli özelliği her 3 soruda bir baraj niteliğinde para ödülü bulunması. Ardarda her 3 soruya doğru yanıt verdiğinizde bu 3 soru sonundaki ödül miktarını garantilemiş oluyorsunuz. Her yeni 3 soruda da ödül miktarı artarak büyük ödüle kadar katlanıyor.

Yarışmacılar ardı sıra sorulan 3 soruyu cevaplarken ihtiyaç halinde Prof. Dr. Tufan Gündüz’e danışabiliyorlar. Tufan Gündüz 3 şıktan yanlış olan bir tanesini eleyerek yardımcı oluyor.

Yarışmada her 3’te 3 yaptığınızda “Tamam” diyerek ulaştığınız ödül miktarını alarak yarışmadan ayrılabilir veya “Devam” diyerek daha yüksek miktarda ödüller ve büyük ödül için yarışabilirsiniz. 

3’te 3 Büyük Ödül

Yarışmanın büyük ödülü tam 500 bin TL. Oldukça büyük bir miktar olan bu ödül, Türk televizyon tarihinde nadir yarışmalarda sunulmaktadır.

Yarışmacılar herhangi bir seviyede üst üste üç soruyu doğru cevaplamayı başarırlarsa, son doğru cevapladığı sorunun değeri kadar ödülü garantilemiş oluyorlar.

Yarışmacı elde ettiği her yeni 3’te 3 kazancını doğru cevapladığı en son sorunun rakamına yükseltiyor. Bu şekilde ilerleyerek büyük ödüle ulaşılabiliyor.

3’te 3 Başvuru Formu

Programa katılmak için aşağıda birkaç örneğini verdiğimiz bilgileri eksiksiz şekilde doldurmalı ve başvuru formu ile iletmeniz gerekmektedir.

3'te 3 Başvuru

 • Fotoğrafınız
 • Adınız ve Soyadınız
 • TC Kimlik Numaranız
 • Doğum tarihiniz ve yeriniz
 • Eğitim durumunuz
 • Mesleğiniz
 • Medeni durumunuz
 • İletişim bilgileriniz
 • Aktif sosyal medya hesaplarınız.

Formu doldururken her bölüme doğru bilgileri yazmaya ve anlaşılır olmaya özen gösterin. Yanlış beyan ettiğiniz bilgiler yarışamaya katılım başvurunuzun iptal olmasına sebep olabilir.

3’te 3 başvuru formuna basvuru.3te3.tv adresinden ulaşabilirsiniz.

Ayrıca programın bölümlerini ve özel videolarını TRT ekranlarından ve sosyal medya hesaplarından takip ederek izleyebilirsiniz.

3’te 3 Mülakat

Başvuru kaydınız alındıktan sonra, yapılacak inceleme ile birlikte seçilirseniz sizinle irtibata geçilecek ve mülakat için çağrılacaksınız. 3’te 3 mülakat aşamasında belirli sorular sorularak genel bilgileriniz değerlendirilecek. Soruların çok kolay olmayacağı gibi aşırı zor da olmayacağını belirtelim.

Değerlendirme sonrasında yarışmacı adayları seçilecek ve yarışma günü için randevu verilecek. Böylelikle katılım işlemi için tüm aşamalarınız tamamlanmış olacak.

Siz de genel kültürünüze ve bilgilerinize güveniyorsanız, iyi bir ödül miktarı kazanırım diyorsanız başvurunuzu yapın. Belki de sıradaki şanslı yarışmacı sizsiniz.

İyi şanslar ve keyifli seyirler.

TRT 1’in diğer popüler programlarına tvyarismabasvurulari.com/kanal/trt-1 adresinden ulaşabilirsiniz.

TRT 1 canlı yayınını buradan izleyebilirsiniz.

37 yorum

 1. SERPİL ALAŞIK Profil Görseli
  SERPİL ALAŞIK
  24 Mart 2020 tarihinde, saat 18:47

  MERHABA YARIŞMAYA BAŞVURDUM ANCAK BİR DÖNÜŞ YAPILMADI BU KONUDA YARDIMCI OLUR MUSUNUZ?

 2. Ahmet Profil Görseli
  Ahmet
  13 Mart 2020 tarihinde, saat 10:04

  Merhabalar biz yakın zamanda başvuru yaptık fakat yaklaşık 1 buçuk aydır dönüş yok. Yoğunluktan olmasına bağlıyoruz fakat merak içerisindeyiz.

  • TV Editörü Profil Görseli
   TV Editörü
   13 Mart 2020 tarihinde, saat 12:02

   Merhaba Ahmet Bey. Yoğunluk olduğu muhtemeldir. Seçilmeniz durumunda sizinle iletişime geçilecektir.

 3. Yusuf Profil Görseli
  Yusuf
  5 Mart 2020 tarihinde, saat 21:41

  Yarışmaya başvurdum ama herhangi bir bilgi verilmedi mülakat için de çağrılmadım ve iletişime gecilmedi benimle

 4. Rukiye Profil Görseli
  Rukiye
  4 Mart 2020 tarihinde, saat 18:10

  Benim yazdığım iletiye cevap olmamış rica etsem bakabilir misiniz

 5. Rukiye Profil Görseli
  Rukiye
  2 Mart 2020 tarihinde, saat 16:47

  İyi günler ben sistemden başvuru yaptım yalnız ajanstan mesaj geldi ankara dışında oturduğunuz için video göndermeniz gerekiyor şeklinde videoyu gönderdim ama tekrar mülakat olacak mı yoksa seçilirsem direk yarışma çekimlerine mi çağrılacağım teşekkürler

 6. Abdulhadi Profil Görseli
  Abdulhadi
  9 Şubat 2020 tarihinde, saat 18:37

  programın başladığı ilk 1. Ayda başvuru yaptım 16 Mayıs 2019’da Beşiktaş Levent’te mülakata çağırıldım ama o günden sonra herhangi bir dönüş yapılmadı dönüş yapılacak mı

 7. Yakup Profil Görseli
  Yakup
  4 Şubat 2020 tarihinde, saat 11:20

  Merhabalar. Mülakat, çekimler, yarışma vb. Bu süreçler hafta içi mi hafta sonu mu oluyor? Gündüz mü,gece mi oluyor?

  • TV Editörü Profil Görseli
   TV Editörü
   4 Şubat 2020 tarihinde, saat 16:43

   Yakup bey merhaba. Bu süreçler duruma göre değişiklik gösterebiliyor. Yarışmaya seçilmeniz durumunda sizinle iletişime geçilerek çekim tarihi ve saati bildirilecektir.

   • Yakup Profil Görseli
    Yakup
    4 Şubat 2020 tarihinde, saat 22:37

    Teşekkürler.

 8. Duygu Profil Görseli
  Duygu
  30 Ocak 2020 tarihinde, saat 22:18

  Merhabalar yarışmanın ilk başladığı zaman başvuru yaptım ajans tarafından çağırıldım görüşme yapıldı ama soru sorulmadı galiba mülakat değildi ama ondan sonra herhangi bir dönüş yapılmadı tekrar aynı TC kimlik numarayla da başvuru yapamıyorum peki geri dönüş olacak mı bilginiz var mı

  • TV Editörü Profil Görseli
   TV Editörü
   31 Ocak 2020 tarihinde, saat 03:10

   Duygu Hanım merhaba, TC kimlik numaranız ile geçerli bir başvurunuz varsa muhtemelen seçilmeniz durumunda sizinle iletişime geçilecektir. Yine de isterseniz direk TRT ile iletişime geçip bilgi almayı deneyebilirsiniz.

  • Muro Profil Görseli
   Muro
   26 Şubat 2020 tarihinde, saat 02:11

   Merhaba bende başvuru yapmayı denedim ama robot olup olmadığınızı onaylamayı geçemedim hata veriyor surekli

 9. Yusuf Profil Görseli
  Yusuf
  24 Ocak 2020 tarihinde, saat 20:09

  Mülakat için r ajans tarafından çağrıldım burada süreç ne olacak acaba herhangi bir hesaba para yatırma yada ücret alma durumu varmı acaba

  • TV Editörü Profil Görseli
   TV Editörü
   24 Ocak 2020 tarihinde, saat 20:23

   Merhaba Yusuf Bey. Herhangi bir ödeme yapmayacaksınız. R Ajans, 3’te 3 Tarih yarışmasının yapımcı ajansıdır. Katılımınız ve yarışmacı adayı olabilmeniz için sizinle mülakat yapılacak, bilgi alınacak. İyi şanslar.

 10. Rumeysa Profil Görseli
  Rumeysa
  12 Ocak 2020 tarihinde, saat 00:01

  Merhaba. Program ilk yayınlandığı zamandan başvuru yapmıştım ama tarafıma hiç dönüş alamadım. Yeni sezon için yeniden başvuru yapmak gerekir diye tekrar başvurmaya çalışıyorum ama bu tc kimlik ile kaydınız vardır deyip hata veriyor. Yarışmaya katılmayı çok istiyorum ne yapmam gerekir

  • TV Editörü Profil Görseli
   TV Editörü
   14 Ocak 2020 tarihinde, saat 13:56

   Merhaba, kaydınız vardır diyorsa bir önceki başvurunuz hala geçerlidir muhtemelen. Yine de isterseniz TRT 1 iletişim bölümünden irtibata geçerek sorabilirsiniz.

 11. Onur ÇAKMAK Profil Görseli
  Onur ÇAKMAK
  20 Mart 2019 tarihinde, saat 22:36

  Daha once de yazmıştım.13 Aralık 2018 tarihinde 24246 kayıt numarası ile başvuru yaptım. 4 Ocak 2018 tarihinde Ankara’da mülakata girdim. Ancak şu ana kadar herhangi bir dönüş olmadı. Mulakat tarihinden sonra 75 gun kadar sure geçti.Bu tarihten sonra eger uygun görülürse çağrılma durumum var mıdır? Saygılarımla…

  • TV Editörü Profil Görseli
   TV Editörü
   21 Mart 2019 tarihinde, saat 00:17

   Onur Bey merhaba. Size mülakattan sonra olumlu bir sonuç olması durumunda iletişime geçileceği bilgisi verildi ise dönüş yapılacaktır. Çok sayıda başvuru olduğundan bu süreç biraz zaman alabilir.

 12. İlknur Profil Görseli
  İlknur
  25 Aralık 2018 tarihinde, saat 20:16

  Biz başvurmaya çalışıyoruz lakin e posta hatası veriyor birtürlü başvuramadık napmamız gerekli?

 13. Raziye Profil Görseli
  Raziye
  24 Aralık 2018 tarihinde, saat 22:39

  Merhabalar başvurmak istedim okadar uğraşmama rağmen fotoğraf kısmı bitürlü olmuyor yükleyemedim.ne yapabilirim yardımcı olurmusunuz.

 14. sinan Profil Görseli
  sinan
  15 Aralık 2018 tarihinde, saat 07:08

  Lutfen rica ediyorum. 20101 nolu başvuruda formunada bir bakabilir misiniz. Tarihi ve 3te3 Tarih Programı seviyorum.

 15. semra deniz Profil Görseli
  semra deniz
  10 Aralık 2018 tarihinde, saat 14:42

  Sayın Editör
  Lütfen 27125 no.lu başvuru formuna bakabilir misiniz? Hayati önemi var.
  Saygılarımla

 16. sevcan Profil Görseli
  sevcan
  7 Aralık 2018 tarihinde, saat 08:04

  Merhasba;
  Programınınıza izleyici olarak katılmak istiyoruz mümkünmü acaba?yardımcı olabilr misiniz:)teşekkürler…

  • TV Editörü Profil Görseli
   TV Editörü
   7 Aralık 2018 tarihinde, saat 18:31

   Şu an bu şekilde bir başvuru yok.

 17. H.TÜLİN AHMETOGLU Profil Görseli
  H.TÜLİN AHMETOGLU
  5 Aralık 2018 tarihinde, saat 08:03

  Nihayet bilgiye dayalı yarışmalar yapılmaya başlandı.Tebrik ederim.Güzel bir içerik var.Ancak katılanların tarihçimi olması gerekiyor onu anlamadım.Her meslek grubuna açık bir yarışma değil mi?Ben katılan yarışmacıların amatör tarih bilgisi ve sevgisi olan kişilerden seçilmesi gerektiğini aksi takdirde adaletsizlik olacağını düşünüyorum.

 18. salih öztürk Profil Görseli
  salih öztürk
  27 Kasım 2018 tarihinde, saat 21:52

  Selmlr. 3 te 3 tarih yarışması için, eşim için 1 ay önce başvuru yaptık. Ne arayan var ne soran. Neye göre hangi kritere göre davet ediyorsunuz?

  • TV Editörü Profil Görseli
   TV Editörü
   29 Kasım 2018 tarihinde, saat 19:44

   Merhaba, uygun bulunursa size dönüş yapılır.

   • Salih ÖZTÜRK Profil Görseli
    Salih ÖZTÜRK
    29 Kasım 2018 tarihinde, saat 20:30

    Selamlar, uygun bulma kriteri neye göre. Eşim tarihçi ve ilahiyatçı olduğu içinmi uygun bulunmadı acaba. Eşimin ismi: emsile öztürk tarih ve ilâhiyat mezunu, 28 şubat mağduru ve halen 2 üniversiteyi bitiren ev hanımı ve 2 çocuk annesi olarak , en azından, tarihci ve ilahiyatçı olarak onere edebilirsiniz. Saygılarımla,

    • TV Editörü Profil Görseli
     TV Editörü
     1 Aralık 2018 tarihinde, saat 09:51

     Merhaba, mevcut başvurulardan yola çıkarak sırayla ihtiyaç oldukça zaten uygun bulunanlarla irtibat kurulur. Sizin yapacağınız beklemek.

    • İlknur Profil Görseli
     İlknur
     25 Aralık 2018 tarihinde, saat 20:13

     Biz başvurmaya çalışıyoruz lakin e posta hatası veriyor birtürlü başvuramadık napmamız gerekli?

    • TV Editörü Profil Görseli
     TV Editörü
     25 Aralık 2018 tarihinde, saat 20:22

     Form hatası olabilir, başka tarihte ve farklı tarayıcı ile deneyin.

 19. Ayşe İstekli Profil Görseli
  Ayşe İstekli
  26 Kasım 2018 tarihinde, saat 07:30

  tarihi seviyorum ama tarih bilgilerimi unutuyorum. yine de yarışmaya katılmak istiyorum

  • TV Editörü Profil Görseli
   TV Editörü
   26 Kasım 2018 tarihinde, saat 19:30

   Formu doldurup başvurunuz.

   • Onur ÇAKMAK Profil Görseli
    Onur ÇAKMAK
    17 Ocak 2019 tarihinde, saat 18:07

    Merhaba 13 Aralık 2018 tarihinde 24246 kayıt numarası ile başvuru yaptım. 4 Ocak 2018 tarihinde Ankara’da mülakata girdim. Ancak şu ana kadar herhangi bir dönüş olmadı. Geri dönusleriniz konusunda herhangi bir süre var mıdır? Ya da olumlu veya olumsuz olma durumunu sorgulama imkanımız var mıdır? Saygılarımla…

    • TV Editörü Profil Görseli
     TV Editörü
     18 Ocak 2019 tarihinde, saat 17:35

     Sorgulama imkanı yok. Beklemeniz gerekiyor.

    • Onur ÇAKMAK Profil Görseli
     Onur ÇAKMAK
     19 Ocak 2019 tarihinde, saat 10:29

     İlginize teşekkürler…

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*