19 Yarışması Başvuru Formu ve Katılım

19 Yarışması Başvuru

Kanal D’nin iddialı yapımlarından olan yeni sezon da karşımıza çıkan 19 Bilgi yarışması ziyaretçilerini hem eğlendirip hemde güldürmeyi başarıyor. Gelin hep birlikte 19 yarışması başvuru aşamalarına bakalım.

19 Yarışması Başvuru Kanal D

Yaz sezonun açılması ile ekranlarda bir çok yeni programa yer veriliyor. Bunlardan en iddialı olanlarından biride şüphesiz 19 yarışması. Kanal D ekranlarında her pazar 23.45 te  yayınlanan programa başvuru nasıl yapılıyor. Rakamsal olarak neden 19 olduğunu merak ediyorsanız hemen açıklayalım, 19 soru sorulup, 19 saniye içerisinde yanıt vermeleri bekleniyor yarışmacı adaylarından. Yapımcılığını Production House’ın üstlendiği yarışma oldukça ilgi görüyor. Production House’ı ilk kez duymuyorsunuz evet. Kanal D ve bazı ulusal kanallar da yer alan yarışmaların da yapımcılığını yapan başarılı şirket bu alanda en iyisi diyebiliriz.

19 Yarışması Ödülü 19.000.000 TL

Yarışmamızın en göze çarpan özelliklerinden ise kuşkusuz 19 rakamının ödüle de  yansıması. Büyük ödül tamı tamına 19 milyon Türk lirası. Bir çok insanın hayallerini süslediği bu yüksek para ödülü başvuruları da bir o kadar arttırıyor. Ayrıca yarışmanın sunuculuğunu ise Kanal D’nin sabah haberlerini sunan başarılı ekonomist Emin Çapa sunmaktadır. Yarışmamızın ödülüne ulaşma aşamaları ise tamamen verilen sorulara doğru yanıt vermekten geçiyor.

19 Yarışması Formatı ve Kuralları

Yarışmamızın en merak edilen konusu ise bu kadar büyük ödüle ulaşmak için ne  yapmanız gerektiğidir? Kaç soru soruluyor, kaç soruya doğru yanıt vermem gerekiyor? Yanlış cevap verirsem hiç para kazanamaz mıyım gibi soruların yanıtlarını alabileceksiniz.

Öncelikle bilmeniz gerekiyor ki toplam da 19 soru sorulmaktadır yarışmacı adaylarına. Ve maalesef yanlış cevap verdiğiniz takdir de para ödülü alamıyorsunuz. Mutlaka doğru yanıtlar vermek zorundasınız.

Verilen 19 soruya, 19 saniye içerisinde doğru yanıtlar verirseniz hemen 100.000 Türk lirası kazanıyorsunuz. Ayrıca yarışma adaylarına verilen ringler ( kırmızı ve mavi köşe ) sizi bir sonraki adıma taşıyor. Yani eğer 100.000 lira değil de daha fazla kazanmak istiyorsanız bir sonra ki program da yine 19 soruya 19 doğru yanıt vermeniz durumunda + 100.000 daha kazanacaksınız. Bu durum 19.000.000 liraya kadar uzuyor. Ayrıca her kutu başına puan kazanıyorsunuz. Kazandığınız puanlar 1’er puan şeklindedir.

Joker puanlar ise 2 puan değerindedir. Aynı şekilde soruları bilemezseniz 2 puan azalmaktadır. Joker kutu sayısı ise en fazla 3 adette sınırlıdır. Yani joker kutusundan kazanabileceğiniz puan sayısı en fazla 6 dır.

19 Yarışması Başvuru Formu

Yarışmamızın başvuru aşamasına geldiniz. Size verilen formda yer alan tüm soruları eksiksiz doldurduğunuza mutlaka emin olun. Aksi takdir de size ulaşılamaz ve yarışma şansınız kalmaz. Formda yer alan soruların birkaçı ise şu şekilde devam etmektedir ;

 • Öğrenim Durumunuz
 • Cep Telefonunuz
 • Ev / iş Telefonunuz
 • Cinsiyetiniz
 • Adresiniz
 • Yaşadığınız Şehir
 • Doğum Tarihiniz
 • Aslen nerelisiniz?
 • Mesleğiniz
 • Daha önce hangi sektörlerde çalıştınız?
 • Aylık ortalama gelir
 • Medeni Durumunuz
 • Çocuğunuz var mı?

Soruların hepsi bu kadar ile sınırlı değil. Lütfen formda yer alan sorulara eksiksiz ve tam şekilde cevap verin. Takıldığınız yerleri yorum veya iletişim bölümünden bizlere ulaştırabilirsiniz.

19 yarışması başvuru formuna kanald.com.tr/19/19-yarismasi adresinden ulaşabilirsiniz.

İyi şanslar.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*